To my - Ewelina i Dominik

Wspólnie tworzymy Lightsome Studio. Zaczęło się od miłości do zdjęć i dobrych historii o świecie i ludziach. Gdyby nie fotografia prowadzilibyśmy małe klimatyczne kino albo kręcili świąteczne reklamy (te które wyciskają łzy u każdego)! Dzisiaj, dzięki naszym zdjęciom, opowiadamy historie o miłości. I nie wyobrażamy sobie lepszego zajęcia.

 

Tworzymy narracyjne reportaże, pełne klimatycznego światła i szczerych emocji


 
filozofia2.jpg

Nasza filozofia

Nie praktykujemy tradycyjnej fotografii ślubnej. Snujemy opowieści łącząc małe detale i ważne sytuacje. Kolory, faktury, światło, uśmiechy, spojrzenia, dotyk - każde z nich opowiada o tym szczególnym dniu i tworzy jego unikatowy charakter. Razem mają wielką siłę.

Oboje szczególnie mocno ukochaliśmy sobie ciszę. Towarzyszy nam na co dzień i szukamy jej podczas naszej pracy. Jako cisi obserwatorzy staramy się być niezauważeni i nie ingerować w to, co widzimy. Fotografujemy jednak z naszej perspektywy, dlatego każda opowieść zawiera część nas samych.

Każdy ślub jest dla nas niespodzianką. Odkrywamy go razem z parami, które nam zaufały. Wyłapujemy momenty zamyślenia, drobne gesty i czułości. Najpiękniejsze historie tworzymy z kochającymi się ludźmi, którzy lubią to sobie okazywać i zapominają o tym, że jesteśmy tuż obok.

Zawsze pracujemy w duecie. To pozwala nam widzieć więcej. Nasza wrażliwość miesza się i łączy tworząc zróżnicowaną całość.

 

F.A.Q.

1. Skąd jesteście?

Mieszkamy pod Wrocławiem, ale można nas spotkać w całej Polsce - chętnie podróżujemy i poznajemy nowe miejsca. Odległość, wysokość, głębokość nie mają znaczenia!

2. Jak opiszecie własny styl?

Kochamy cienie, subtelne światło, detale i niedopowiedzenia. Często więcej ukrywamy niż pokazujemy i pozostawiamy domysły wyobraźni. Inspirują nas historie, ich budowa i działanie. Oprócz fotografii kochamy kino (więc po ślubie możemy iść z Wami na film!), które bardzo wpływa na sposób w jaki fotografujemy.

3. Przez jaki czas jesteście dostępni na ślubie?

Fotografujemy do 12 godzin - to naprawdę wystarczająco długo, by wychwycić wszystkie detale i najciekawsze sytuacje. Jeśli Wasz plan dnia wykracza poza schemat i będziecie potrzebować nas przez dłuższy czas to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby o tym porozmawiać.

4. Czy robicie też pozowane zdjęcia z gośćmi?

To Wasz dzień i chcemy, żebyście zapamiętali go jak najlepiej. Jeśli zajdzie taka potrzeba to zorganizujemy dla Was małą sesję z bliskimi, chociaż sugerujemy, żeby ograniczyć ich liczbę do najważniejszych dla Was osób. Dzięki temu będziemy mogli szybciej wrócić do fotografowania tego, co dzieje się wokół Was nie tracąc wielu ciekawych sytuacji.

5. Jak wygląda sesja w dniu ślubu?

To krótki spacer razem z nami, chwila na oderwanie się od zgiełku, możliwość spędzenia czasu tylko we dwoje (+ my) i wpadnięcia sobie w ramiona w środku lasu. Jeśli możecie poświęcić ok. 20-30minut w ciągu dnia to nam wystarczy, żeby wyczarować z Wami parę fantastycznych zdjęć.

6. Jak można zarezerwować termin?

Wystarczy nam kilka informacji o Was i Waszym ślubie - jeśli będziemy wolni to z chęcią porozmawiamy o szczegółach. Możemy też wypić z Wami dobrą kawę/herbatę/yerbę. A jeśli zaproponujecie nam coś innego to będziemy dodatkowo wdzięczni - uwielbiamy nowe smaki!

7. Jak długo będziemy musieli czekać na zdjęcia?

Do 50 dni po ślubie dostaniecie od nas link do swojej galerii. To będzie niespodziewane, więc mamy nadzieję, że lubicie niespodzianki.