Poznajmy się - z tej strony Ewelina i Dominik

Razem tworzymy Lightsome Studio.

Zaczęło się od miłości do zdjęć i dobrych historii o świecie i ludziach. Gdyby nie fotografia prowadzilibyśmy małe klimatyczne kino albo kręcilibyśmy świąteczne reklamy (jak te z jeżami na trampolinie)! Dzisiaj, dzięki naszym zdjęciom, opowiadamy historie o miłości. I nie wyobrażamy sobie lepszego zajęcia.

Oboje szczególnie mocno ukochaliśmy sobie ciszę. Towarzyszy nam na co dzień i szukamy jej podczas naszej pracy. Jako cisi obserwatorzy staramy się być niezauważeni i nie ingerować w to, co widzimy. Fotografujemy jednak z naszej perspektywy, dlatego każda opowieść zawiera część nas samych.

Klimat to najważniejsza część naszych historii

Kochamy detale, unikatowe faktury i przestrzenie

Ciągle szukamy nowych form wyrazu

Lubimy wplatać ruch do naszych opowieści

Z czułością fotografujemy subtelne gesty

Każde zdjęcie potrzebuje pięknej oprawy

Ciągle szukamy nowych wzorów, faktur i detali. To co u nas stałe, to uwielbienie do wszystkiego co naturalne i unikatowe. Zaopatrujemy się w klimatyczne pudełka, szklane pendrive’y, albumy drukowane na chropowatych papierach, papiery czerpane z płatkami kwiatów, suszone rośliny, ekologiczne wizytówki.

 

Nasza ćma jest na wszystkim. Jest prawie jak wymyślony członek rodziny.

Motywy

Kochamy roślinne motywy, więc czerpiemy garściami z natury i wprowadzamy je wszędzie. Na pieczęciach, nadrukach a nawet w formie suszonych roślin.

pudełka

Drewniane, płócienne, papierowe, a czasem nawet miks tego wszystkiego. Co sezon próbujemy czegoś nowego, co akurat nas zachwyci.

zdjęcia

Cyfrowe zdjęcia to tylko baza do druku. Dopiero wydrukowane nabierają charakteru. I chociaż uwielbiamy klasykę, często eksperymentujemy z papierami.

— f.a.q —

Najczęstsze pytania (i najczęstsze odpowiedzi)

1. Jak pracujecie w dniu ślubu?

Cicho i dyskretnie. Podglądamy wydarzenia z boku, nie ingerujemy w rzeczywistość. Nie udajemy jednak, że nas nie ma – podczas przygotowań możemy porozmawiać o ulubionych filmach albo pomóc założyć spinki.

 

Zawsze pracujemy we dwoje, więc często się rozdzielamy. To ułatwi nam pracę, jeśli będziecie przygotowywać się w dwóch różnych miejscach.

 

Na sesjach cenimy naturalność i szczere emocje. Jesteśmy w ruchu, rozmawiamy, łapiemy najlepsze momenty. Nie musicie umieć pozować – poprowadzimy Was i damy sporo wskazówek.

2. Czy dojedziecie do mojego miasta?

Dojeżdżamy do każdego miejsca w Polsce i nie wiąże się to z dodatkową opłatą. Jeden problem z głowy. Zlecenia zagraniczne wyceniamy indywidualnie.

3. Jak długo fotografujecie na ślubie?

Fotografujemy do 12 godzin — to naprawdę wystarczająco długo, by wychwycić wszystkie detale i najciekawsze sytuacje. Rozkładamy te godziny proporcjonalnie. W naszych historiach potrzebujemy spokojnego wstępu i dobrego zakończenia. Zaczynamy fotografować jeszcze przed ceremonią, a kończymy późnym wieczorem.

4. Jak długo pracujecie nad materiałem?

Do 50 dni po ślubie dostaniecie od nas link do swojej galerii. To będzie niespodziewane, więc mamy nadzieję, że lubicie niespodzianki.

5. Pracujecie solo czy w duecie?

Zawsze w duecie. Różnimy się mocnymi stronami i wrażliwością — chociaż przez lata wyrobiliśmy sobie jeden styl, nasze reportaże są miksem naszych osobowości. Bez jednego z nas czulibyśmy, że nie oddajemy najlepszego, co jesteśmy w stanie stworzyć.

6. Czy retuszujecie zdjęcia?

Retuszujemy! Nie podchodzimy do naszej pracy skrajnie dokumentalnie. Oprócz retuszu skóry usuwamy też niepotrzebne przedmioty z tła, plamy czy śmieci. Wprowadzamy drobne poprawki, które upiększają zdjęcia, ale nie zniekształcają rzeczywistości.

7. Czy robicie pozowane zdjęcia z gośćmi?

To Wasz dzień i chcemy, żebyście zapamiętali go jak najlepiej. Jeśli zajdzie taka potrzeba to zorganizujemy dla Was małą sesję z bliskimi, chociaż sugerujemy, żeby ograniczyć ich liczbę do najważniejszych dla Was osób. Dzięki temu będziemy mogli szybciej wrócić do fotografowania tego, co dzieje się wokół Was nie tracąc wielu ciekawych sytuacji.

Chcesz stworzyć razem coś pięknego?

To świetnie!