Poznajmy się! Z tej strony Ewelina i Dominik.

Razem tworzymy Lightsome Studio.

Zaczęło się od miłości do zdjęć i dobrych historii o świecie i ludziach. Gdyby nie fotografia prowadzilibyśmy małe klimatyczne kino albo kręcili niezależne filmy. Dzisiaj, dzięki naszym zdjęciom, opowiadamy historie o miłości. I nie wyobrażamy sobie lepszego zajęcia.

Oboje szczególnie mocno ukochaliśmy sobie ciszę. Towarzyszy nam na co dzień i szukamy jej podczas naszej pracy. Jako cisi obserwatorzy staramy się być niezauważeni i nie ingerować w to, co widzimy. Zatrzymujemy ważne chwile dla ludzi, którzy chcą zadbać o swoje wspomnienia.

zimowy slub fotograf 1 1

Klimat to najważniejsza część naszych historii

romantyczna fotografia slubna 2

Kochamy detale, unikatowe faktury i przestrzenie

Ciągle szukamy nowych form wyrazu

kotulinskiego6 slub plenerowy 3
fruits 4
kotulinskiego6 slub fotograf 5
kotulinskiego6 slub 1 6

Lubimy wplatać ruch do naszych opowieści

kotulinskiego6 klimatyczna fotografia slubna 7
botanical6 8
botanical 9
kotulinskiego6 fotografia slubna 1 10

Z czułością fotografujemy subtelne gesty

artystyczna fotografia slubna 1 11

Każde zdjęcie potrzebuje pięknej oprawy

botanical7 12

Ciągle szukamy nowych wzorów, faktur i detali. To co u nas stałe, to uwielbienie do wszystkiego co naturalne i unikatowe. Zaopatrujemy się w klimatyczne pudełka, szklane pendrive’y, albumy drukowane na chropowatych papierach, papiery czerpane z płatkami kwiatów, suszone rośliny, ekologiczne wizytówki.

 

Nasza ćma jest na wszystkim. Jest prawie jak wymyślony członek rodziny.

Motywy

Kochamy roślinne motywy, więc czerpiemy garściami z natury i wprowadzamy je wszędzie. Na pieczęciach, nadrukach a nawet w formie suszonych roślin.

pudełka

Drewniane, płócienne, papierowe, a czasem nawet miks tego wszystkiego. Co sezon próbujemy czegoś nowego, co akurat nas zachwyci.

zdjęcia

Cyfrowe zdjęcia to tylko baza do druku. Dopiero wydrukowane nabierają charakteru. I chociaż uwielbiamy klasykę, często eksperymentujemy z papierami.
botanical2 kol 13

— f.a.q —

Najczęstsze pytania (i najczęstsze odpowiedzi)

1. Jak pracujecie w dniu ślubu?

Cicho, dyskretnie i zawsze we dwoje. Podglądamy wydarzenia z boku, nie ingerujemy w rzeczywistość. W naszym stylu najważniejsze są szczere emocje i autentyczność. Nie pozujemy, ale podpowiadamy i delikatnie prowadzimy przez najważniejsze momenty, dlatego nie musicie być modelami, żeby Wasza historia była pełna piękna i wciągająca.

Nasz styl się różni, ale razem świetnie się uzupełniamy, dzięki czemu nasze reportaże składają się na wielowymiarowe historie pokazane z różnych perspektyw.

 

Nie udajemy jednak, że nie istniejemy – oprócz fotografowania pomagamy znaleźć trochę spokoju w przedślubnych przygotowaniach. Jesteśmy po części reportażystami, po części znajomymi, po części ludźmi, którzy nie stracą głowy w trudnej sytuacji i pomogą, jeśli zajdzie taka potrzeba.

2. Czy dojedziecie do mojego miasta?

Dojeżdżamy do każdego miejsca w Polsce, a koszty zawsze są wliczone w cenę. Nie musicie martwić się o naszą podróż ani nocleg – sami wszystko organizujemy, żeby nie obciążać Was dodatkowymi zadaniami.

3. Jak długo fotografujecie na ślubie?

Fotografujemy do 12 godzin — to wystarczająco długo, by wychwycić wszystkie detale i najciekawsze sytuacje. Rozkładamy te godziny proporcjonalnie. W naszych historiach potrzebujemy spokojnego wstępu i dobrego zakończenia. Zaczynamy fotografować jeszcze przed ceremonią, a kończymy późnym wieczorem.

4. Jak długo pracujecie nad materiałem?

Do 50 dni po ślubie dostaniecie od nas link do swojej galerii. To będzie niespodziewane, więc mamy nadzieję, że lubicie niespodzianki.

5. Pracujecie solo czy w duecie?

Zawsze w duecie. Różnimy się mocnymi stronami i wrażliwością — chociaż przez lata wyrobiliśmy sobie jeden styl, nasze reportaże są miksem naszych osobowości. Bez jednego z nas czulibyśmy, że nie oddajemy najlepszego, co jesteśmy w stanie stworzyć.

6. Czy retuszujecie zdjęcia?

Retuszujemy! Nie podchodzimy do naszej pracy skrajnie dokumentalnie. Oprócz retuszu skóry usuwamy też niepotrzebne przedmioty z tła, plamy czy śmieci. Wprowadzamy drobne poprawki, które upiększają zdjęcia, ale nie zniekształcają rzeczywistości.

Chcesz stworzyć razem coś pięknego?

To świetnie!